Notícies de l'Associació

Butlletí informatiu de l'Associació d'Empreses de Serveis Funeraris de Catalunya (Asfuncat)

El passat mes de desembre des de la nostra associació es va prendre la iniciativa de col·laborar amb el gran recapte d’aliments engegat per la Fundació Banc dels Aliments de Barcelona. La major part de les empreses de la província han participat de forma conjunta amb els seus equips humans arribant a recaptar fins a 2.342 quilos.

Ha estat una participació important que confirma que des de la nostra associació participem en iniciatives per a la millora de la societat. Són temps difícils per a moltes famílies i la nostra implicació ha ajudat a més a fomentar la solidaritat dins de les nostres pròpies empreses, en la lluita contra el malbaratament i la gana que es pateix en el entorn econòmic actual.

La primera setmana de desembre cadascuna de les empreses va fer el lliurament al magatzem que la fundació té ubicat a a la Zona Franca de Barcelona. El Patronat de la Fundació ens va fer arribar el seu agraïment per la nostre col·laboració.